--> Przycisk

NEONY, LEDY, 
LITERY PRZESTRZENNE

Poniżej przedstawiamy wizualizacje najczęściej występujących rozwiązań wykonania neonów, puszek jako podkładów aluminiowych oraz liter ledowych. Zakładkę będziemy sukcesywnie poszerzać pokazując większość możliwych rozwiązań i parametrów, które należy uzgodnić w trakcie realizacji.

Jeżeli mają Państwo dodatkowe pytania lub są zainteresowani spotkaniem, otrzymaniem oferty i realizacją to prosimy o kontakt bezpośredni: Paweł Krzywdziński, tel. kom. 601 516 311, e-mail: pawel (at) razdwa.com.pl
 
 

1. NEONY

Występują trzy rodzaje szkła rurek neonowych: przeźroczyste, proszkowane i barwione. Średnica najczęściej stosowanych  rurek szklanych z których wykonywane są neony wynosi od 8 mm do 18 mm.


Neony montowane są bezpośrednio do ściany / elewacji lub do podkładów aluminiowych: płaskich lub przestrzennych.

RODZAJE SZKŁA RUREK NEONOWYCH

SZKŁO PRZEŹROCZYSTE
Neon ze szkła przeźroczystego najczęściej występuje w dwóch kolorach: pomarańczowo-czerwonym (gaz: neon) oraz blado niebieskim (gaz: argon).
Są to kolory, które najlepiej świecą w zimne i mroźne dni.
Efekt wizualny:
- jak neon jest zgaszony rurka jest PRZEŹROCZYSTA
- jak neon świeci rurka świeci w kolorzeSZKŁO PROSZKOWANE
Neon ze szkła proszkowanego występuje w gamie kilkunastu kolorów oraz kilku rodzajów białego w zależności od temperatury barwnej (od zimnego białego ok. 7500-9000K poprzez neutralny biały ok. 4500-6500K po ciepły biały ok. 2800K-3500K).
Są to kolory, które w zimne i mroźne dni przygasają.
Efekt wizualny:
- jak neon jest zgaszony rurka jest BIAŁA
- jak neon świeci rurka świeci w kolorze lub na białoSZKŁO BARWIONE
Neon ze szkła barwionego występuje w gamie kilku kolorów, najczęściej podstawowych.
Są to kolory, które w zimne i mroźne dni przygasają.
Efekt wizualny:
- jak neon jest zgaszony rurka jest KOLOROWA
- jak neon świeci rurka świeci w kolorze
SPOSOBY MONTAŻU NEONÓW I RODZAJE PODKŁADÓW

A) Neon montowany bezpośrodnio na ścianie / elewacji lub na podkonstrukcji. Na ścianie dodatkowo można pomalować kształt litery dla lepszej widoczności w dzień. B) Neon montowany na płaską literę z blachy aluminiowej malowanej proszkowo o grubości ok. 3 mm. Litera z neonem montowana na ścianie / elewacji lub na podkonstrukcji na dachu.   C) Neon montowany wewnątrz litery przestrzennej z blachy aluminiowej o grubości boków ok. 1 mm. Litera z neonem montowana na ścianie / elewacji lub na podkonstrukcji na dachu.

D) Neon montowany na zewnątrz litery przestrzennej z blachy aluminiowej o grubości boków ok. 1 mm. Litera z neonem montowana na ścianie / elewacji lub na podkonstrukcji na dachu.

 


E) Neon montowany w prostokątnej lub kwadratowej przestrzennej puszce z blachy aluminiowej lub płyty warstwowej typu dibond. Od strony lica można zamontować zabezpieczające pleksi lub poliwęglan. Tak przygotowany neon najczęściej stosujemy do neonów przenośnych lub montowanych wewnątrz pomieszczeń.

 


F) Neon montowany na prostokątnej lub kwadratowej przestrzennej puszce z blachy aluminiowej lub płyty warstwowej typu dibond. Tak przygotowany neon najczęściej stosujemy do neonów montowanych wewnątrz pomieszczeń.

 neon na puszce z dibondu


G) Neon montowany na konstrukcji. Tak przygotowany neon najczęściej stosujemy do neonów montowanych wewnątrz pomieszczeń.

 


H) Neon montowany na siatce. Tak przygotowany neon najczęściej stosujemy do neonów montowanych wewnątrz pomieszczeń.

 


I) Neon montowany na pleksi. Tak przygotowany neon najczęściej stosujemy do neonów montowanych wewnątrz pomieszczeń.

 


J) Neon montowany na kracie. Tak przygotowany neon najczęściej stosujemy do neonów montowanych wewnątrz pomieszczeń.

 


2. LEDY - RODZAJE LITERA) LED montowany od spodu na płaską literę z blachy aluminiowej malowanej proszkowo o grubości ok. 3 mm. Podświetlenie tworzy łunę świetlną tzw. efekt Hallo. Tak wykonane logo lub napisy z liter montowane są bezpośrednio do ściany / elewacji.B) LED montowany wewnątrz logo lub litery przestrzennej. Lico wykonane z pleksi do podświetleń oklejone folią translucentną przepuszczająca światło, folie występują w gamie kilkudziesięciu kolorów. Lico dochodzi do krawędzi boków. Boki wykonane z blachy aluminiowej malowanej na wybrany kolor. Plecy wykonane z PCV spienionego na którym montowane są moduły LED. Tak wykonane logo lub napisy z liter montowane są bezpośrednio do ściany / elewacji lub na podkonstrukcji na dachu.C) LED montowany od spodu i wewnątrz logo lub litery przestrzennej. Podświetlenie świeci do przodu oraz do tyłu tworząc ciekawy efekt świetlny biorąc pod uwagę możliwość zróżnicowania kolorów świecenia. Tak wykonane logo lub napisy z liter montowane są bezpośrednio do ściany / elewacji.D) Litera przestrzenna z podświetleniem wewnętrznym LED. Lico wykonane z pleksi do podświetleń oklejone folią translucentną przepuszczająca światło, folie występują w gamie kilkudziesięciu kolorów. Boki wykonane z blachy aluminiowej malowanej na wybrany kolor. Boki z zagięciem zachodzą na lico. Plecy wykonane z PCV spienionego na którym montowane są moduły LED. Tak wykonane logo lub napisy z liter montowane są bezpośrednio do ściany / elewacji lub na podkonstrukcji na dachu.

 

Raz Dwa
neony i komunikacja wizualna
ul. Krasińskiego 12/2
41-800 Zabrze
+48 32 271 03 00
reklama (at) razdwa.com.pl

2021 Raz Dwa neony i komunikacja wizualna. Wszystkie prawa zastrzeżone.