powrót
Neon Horyzont autorstwa Michaliny Bigaj w Norymberdze

Neon Horyzont w Norymberdze

Zaprojektowany przez absolwentkę ASP z Krakowa Michalinę Bigaj neon „Horyzont” wykonała nasza firma. Dodatkowo wykonaliśmy konstrukcję wsporczą podtrzymującą neon na elewacji mostu.

W wystawie InselKunst 2018, Kulturzentrum Krakauer Haus (Norymberga) uczestniczyli: Michalina Bigaj i Urban Hüter. Trwała ona od 8.06.2018 r. do 30.09.2018 r., pod okiem kuratorki p. Kasi Prusik-Lutz. To była druga edycja wystawy, co roku do realizacji prac w przestrzeni publicznej w obrębie Insel Schütt zostają zaproszeni artyści, jeden z Krakowa, drugi z Norymbergi.

„Michalina Bigaj z instalacją artystyczną „Horyzont”, na średniowiecznym murze obronnym Norymbergi, odmalowała czerwoną linią symboliczną linię horyzontu. Horyzont Michaliny zbudowany z bardzo „miejskiego materiału” jakim jest neon pyta o granice miasta...czy horyzontem miasta jest miejsce spotkania się jego budynków z niebem, czy może powinniśmy go szukać dopiero za tymi budynkami…”

„Ideą "sztuki wyspowej" jest spotkanie dwóch artystów, którzy nigdy wcześniej nie pracowali razem w przestrzeni publicznej. Prace artystów zostały zaprojektowane w taki sposób, aby z góry wybrać określone miejsce na wyspie Schütt, a następnie włączyć je do swojej pracy.”

Link do strony autorki: michalinabigaj.comNeon Horyzont - podkład z blachy aluminiowej i przeźroczysta szklana rurka wypełniona gazem neon świecącym na kolor pomarańczowożółty
Neon Horyzont autorstwa Michaliny Bigaj, Norymberga, Niemcy
Neon Horyzont, Norymberga, Niemcy
poprzednia
kolejna